Втора победа и четвъртфинал за Шарапова в Щутгарт

Поставената под номер 1 Анджелик Кербер отпадна от надпреварата

Мария Шарапова победи със 7:5, 6:1 срещу Екатерина Макарова в среща от турнира по тенис в Щутгарт (Германия) с награден фонд от 710 900 долара. Рускинята се класира за четвъртфиналите във втория си мач след 15-месечно наказание заради употреба на допинг.

30-годишната Шарапова постигна общо три пробива в срещата със своята сънародничка. Петкратната шампионка от турнирите от Големия шлем и бивша номер 1 в световната ранглиста участва в надпреварата в Щутгарт с "уайлд кард".

Следващата съперничка на Мария Шарапова е естонката Анет Контавейт.

Изненадата в турнира поднесе поставената под номер 1 Анджелик Кербер. Германката отпадна от надпреварата във втория кръг. Тя загуби с 2:6, 5:7 от Кристина Младенович за 97 минути.

Кербер е двукратна победителка в турнира (2015, 2016 г.) и носителка на три тилти от Големия шлем. През настоящата кампания обаче тя не се представя особено добре. 29-годишната германката има 17 победи и 10 поражения през сезона, в който все още няма спечелен трофей.