Втора победа за Кирьос над Джокович в рамките на две седмици

Бившият номер 1 не успя да се справи с австралиеца в Индиън Уелс

Новак Джокович отпадна на осминафинал на турнира в Индиън Уелс, след като загуби срещата си с представителя на Австралия Ник Кирьос с 4:6, 6:7(3). Това е втора победа за световния номер 16 срещу сърбина в рамките на две седмици, след като Ноле отпадна от турнира в Акапулко след мач именно срещу 21-годишния тенисист.

Кирьос направи пробив още в първия гейм. Джокович, който е далеч от най-добрата си форма в последните месеци, не успя да го върне и остана догонващ в резултата. Вторият гейм беше доста по-равностоен и се рише в тайбрек. Австралиецът вдигна победоносно ръце след два минипробива в решителната част.

Така Кирьос остава непобеден в историята на съперничеството си с Ноле.

На четвъртфинал австралиецът ще играе с победителя от Откритото първенство на Австралия през 2017 г. - Роджър Федерер, който отстрани Рафаел Надал.