Втора поредна загуба за България в Световната лига

"Лъвовете" отстъпиха с 2:3 на Аржентина

FIVB

Втора загуба за българските волейболисти в Световната лига. След като вчера претърпяха поражение с 0:3 от Франция, днес те отстъпиха на Аржентина с 2:3 гейма (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 12:15).

Цветан Соколов наниза 29 точки, а 15 добави Николай Николов. Кристиан Поглажен реализира 19 точки за Аржентина, а Гонсало Кирога добави 16.

"Гаучосите" се възползваха от няколко грешки в българската защита и поведоха с 1:0. Във втората българите започнаха да се представят по-стабилно на блокада и изравниха резултата в геймовете.

"Лъвовете" стояха по-добре на терена в третата част и заслужено дръпнаха с 2:1, но Аржентина бързо натрупа аванс в четвъртия гейм и прати мача в тайбрек. В него родните волейболисти се пропукаха в ключовите моменти и загубиха мача.

Утре представителният ни тим ще търси първа победа в тазгодишното издание на Световната лига. Съперник на българите е домакинът на турнира Русия.