Втора поредна загуба за Везенков и "Барса" в Евролигата

Българинът игра само 4 минути срещу "Жалгирис"

Александър Вензенков игра само четири минути за испанския баскетболен гранд "Барселона", който отстъпи със 75:81 (21:24, 18:21, 15:17, 21:19) на литовския "Жалгирис" в мач от турнира Евролига. Това е второ поредно поражение за каталунците в най-престижната клубна надпревара по баскетбол, докато "Жалгирис" е с баланс 2:1.

Българският национал Везенков завърши срещата с едно нарушение и без точки, докато Адам Ханга отбеляза 19 за "Барселона", а Петери Копонен и Кевин Серафин добавиха по 13. Василие Мичич вкара 20 точки за "Жалгирис" и записа осем асистенции, а Кевин Пангос завърши с 16 след три точни изстрела от пет опита от зоната за три точки.

"Жалгирис" отбеляза пет поредни точки през първата четвъртина, а по този начин поведе в мача и повече не загуби инициативата. Тройка на Пангос в самото начало на втората четвъртина даде шест точки аванс на Жалгирис, който завърши първото полувреме именно с такава преднина при 45:39 и задържа аванса си до края за 81:75.