Вторият състав на "Арсенал" триумфира в Беларус (ВИДЕО)

Оливие Жиру вече има 100 гола за лондончани

"Арсенал" постигна втора победа в Група 8 на турнира Лига Европа. Отборът от Лондон спечели с 4:2 гостуването си на БАТЕ Борисов, въпреки че като титуляри за гостите започнаха трима млади играчи от академията на клуба. Ашли Мейтланд-Найлс (20 год), Джоузеф Уилък (18 год) и Рийс Нелсон (17 год) направиха добро впечатление с изявите си, като последните двама за първи път попаднаха в стартовите 11 за сблъсък от европейските турнири.

"Артилеристите", в чиито стартов състав Арсен Венгер бе направил 9 промени, започнаха срещата на "Борисов Арена" с голяма увереност и си осигуриха солиден аванс от 3:0 още до средата на първата част. Тио Уолкот откри резултата в 9-ата минута, след като малко преди това бе уцелил греда. В 22-ата минута отново той покачи на 2:0, благодарение на потресаваща грешка от вратаря Денис Шербицки, който в опит да подаде към съотборник изпрати топката в краката на Уолкот, а той не сгреши със завършващия удар. Уолкот вече има 3 попадения за сезона.

Три минути след второто попадение, "Арсенал" отбеляза още веднъж. Точен бе централният защитник Роб Холдинг, който реагира най-добре след центриране от ъглов удар. Малко по-късно Мирко Иванич намали изоставането беларуския шампион при първата по-смислена атака към вратата на гостите.

Снимка: БГНЕС

Веднага след почивката обаче авансът на английския гранд отново набъбна. Халфът Станислав Драгун извърши нарушение в наказателното поле, а отсъдената дузпа реализира Оливие Жиру. Френският нападател вкара гол номер 100 за "Арсенал" в кариерата си.

Последното попадение в срещата бе дело на Михаил Гордейчук в 67-ата минута. Именно в този период от срещата БАТЕ показа най-добрата си игра, като Александър Володко пропусна чудесен шанс да върна още един гол за домакините.

Тимът от Борисов допусна първа домакинска загуба в двубой от европейските турнири от 2015 година насам, след седем поредни срещи без поражение. "Арсенал" спечели първия си мач срещу съперник от Беларус и оглавява класирането в осма група с пълен актив от 6 точки. Втори е тимът на "Цървена Звезда" с 4 точки, след като спечели с 1:0 като гост на "Кьолн". Германците са последните с нулев актив, а БАТЕ заема трета позиция с 1 точка.