Второ злато за ансамбъла по художествена гимнастика от Световната купа в Баку

Грациите получиха най-висока оценка за съчетанието с 5 топки

Ладислав Цветков

Националният ансамбъл по художествена гимнастика на България спечели втори златен медал от Световната купа в Баку, Азербайджан

След като вчера триумфираха в многобоя, днес Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова получиха най-висока оценка за съчетанието с 5 топки.

Момичетата на Весела Димитрова изиграха композицията си без грешка и бяха оценени с 45,600 точки. Зад себе си оставиха ансамблите на Италия (44,550 точки) и Азербайджан (44,000 точки).

Това е четвърто отличие за българските гимнастички от турнира в Баку. До момента ансамбълът спечели 2 златни отличия, а Боряна Калейн стана втора в многобоя и трета във финалите на топка.

Снимка: Ладислав Цветков

По-късно през деня ансамбълът ще изиграе и композицията си с обръчи и бухалки. Калейн ще участва във финалите на лента и бухалки, а Катрин Тасева е сред осемте с най-висока оценка на лента.