Атлетико Мадрид сломи Атлетик Билбао със съдийска помощ

Антоан Гризман вкара хеттрик за "дюшекчиите"

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид направи пълен обрат срещу Атлетик Билбао на "Сан Мамес". "Дюшекчиите" спечелиха с 4:1, след като на почивката изоставаха с 0:1 след гол на Микел Рико в 17-ата минута.

Футболистите на Диего Симеоне изиграха много силно второ полувреме, през което се развихри Антоан Гризман. Французинът отбеляза 3 от 4-те гола за Атлетико през втората част. Гризман изравни в 46-ата минута. Много скоро след това Раул Гарсия вкара за 2:1 от спорна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тиаго.

Гризман прекърши съпротивата на домакините с нови два гола в 73-ата и в 81-ата минути. При отбелязването на последното попадение обаче останаха съмнения за засада.

Атлетико Мадрид остава на третото място в класирането на 4 точки зад лидера Реал Мадрид и на 3 точки зад втория Барселона.