Интер завърза интригата за скудетото след равенство срещу Юве (ВИДЕО)

Дерби д'Италия завърши 1:1

Ювентус и Интер не излъчиха победител в дербито на 17-ия кръг на Серия "А". Двубоят в Торино завърши 1:1.

"Бианконерите" направиха силно полувреме, след което имаха аванс от 1:0. Карлос Тевес откри в 5-ата минута след асистенция на Артуро Видал. Вратарят на Интер Самир Ханданович имаше много работа преди почивката. Словенецът отрази изстрели на Видал, Андреа Пирло, Фернандо Йоренте и Пол Погба.

През второто полувреме в игра за Интер влезе дебютантът Лукас Подолски, който раздвижи играта на "нерадзурите". Гостите изравниха с първия си точен удар в мача. Мауро Икарди се разписа в 64-ата минута, когато получи пас от Фреди Гуарин, надбяга Леонардо Бонучи и пусна топката покрай Джанлуиджи Буфон.

Тимът на Роберто Манчини можеше дори да направи пълен обрат, но Икарди не се възползва от две добри голови ситуации. При втората аржентинецът си навлече гнева на съотборника си Даниел Пабло Освалдо, който се намираше в по-добра стрелкова позиция. Наложи се двамата да бъдат разтървани от Гуарин.

В 86-ата минута Матео Ковачич от Интер бе изгонен с директен червен картон за много грубо влизане в краката на Щефан Лихтщайнер. Стихийният натиск на "бианконерите" в последните секунди не доведе до нов гол и двата отбора прибавиха по една точка към активите си.

След 17-ия кръг Ювентус продължава да води в класирането, но преднината пред втория Рома бе съкратена на 1 точка. Интер, който под ръководството на Роберто Манчини има само 1 победа от 6 мача, заема 11-ата позиция.