Полша повали световния шампион

Историческа първа победа за поляците над Германия

Полша се наложи с 2:0 над Германия във Варшава в двубой от четвърта квалификационна група за Европейското първенство през 2016-а година във Франция. Успехът е исторически за поляците, които в досегашните 19 мача между двата отбора не бяха успявали да победят бундестима.

Головете реализираха Аркадиуш Милик в 51-ата минута и резервата Себастиан Мила в 88-ата. Малко преди второто попадение във вратата на Мануел Нойер Лукас Подолски удари гредата.

Световният шампион, който в 33 поредни квалификационни мача не бе допускал загуба, имаше осезаемо териториално надмощие и създаде една дузина голови положения, но не успя да ги реализира.

В другите срещи от четвърта група, играни в събота вечерта, Ирландия разгроми Гибралтар със 7:0, а Шотландия спечели домакинството си на Грузия с 1:0. Полша и Ирландия са водачи във временното класиране с актив от по 6 точки. Следват Шотландия и Германия с по 3.