Шакири започна да бележи за Интер, "нерадзурите" елиминираха Сампдория

Фиорентина се разправи с Аталанта

Интер се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия, след като победи Сампдория с 2:0 на стадио "Джузепе Меаца". Джердан Шакири ознаменува първия си мач като титуляр за миланския гранд с дебютен гол в 71-ата минута, откривайки резултата. Мауро Икарди подпечата успеха на домакините в 87-ата минута.

Сампдория завърши мача с двама футболисти по-малко. Червени картони получиха Ненад Кръститчич в 12-ата минута и Павел Вшолек в 77-ата. В края на първото полувреме вратарят на гостите Серхио Ромеро спаси дузпа, бита от Мауро Икарди.

В следващата фаза Интер ще се изправи срещу победителя от двубоя между Наполи и Удинезе, който ще се изиграе тази вечер.

В друга осминафинална среща от турнира за Купата на Италия Фиорентина се наложи с 3:1 над гостуващия тим на Аталанта. Марио Гомес реализира 2 гола за победителите. Третото попадение за Фиорентина вкара Хуан Куадрадо от дузпа. Роландо Бианки намали на 1:3 в края на първото полувреме. След почивката голове не паднаха.