Ювентус и Интер не се победиха в Дербито на Италия

Зрелишен сблъсък в подножието на Алпите

Ювентус и Интер завършиха наравно 1:1 в дербито на италианското футболно първенство. По този начин шампионите запазиха първото си място във временното класиране. Двубоят предложи много интересни моменти и прекрасен футбол. Бианконерите откриха резултата още в 5-ата минута след технично изпълнение на Артуро Видал и гол на Карлос Тевес. До края на полувремето Ювентус продължи да бъде по-добрият отбор, но пропуски на Видал и Погба лишиха бианконерите да се оттеглят на почивка с по-сериозна преднина. През второто полувреме дебют за Интер направи Лукас Подолски, като след влизането му на терена нерадзурите станаха значително по-дейни и в 64-ата минута Мауро Икарди изравни. Гостите завършиха мача в намален състав след като Ковачич получи червен картон. В класирането Ювентус води с 40 точки, а втория Рома е с 39.