Зидан обърнал финала на Шампионската лига с три изречения

"По-добри сте!", казал наставникът на "Реал" на своите футболисти

Три кратки изречения от наставника на "Реал" Мадрид - Зинедин Зидан, са в основата на отличното представяне на футболистите на "белите" през второто полувреме на финала на Шампионската лига. "Кралският клуб" победи с 4:1 "Ювентус" и спечели 12-а купа от турнира в своята история.

През първото полувреме Кристиано Роналдо откри резултата, а Марио Манджукич изравни преди почивката.

Пред испанското издание "Марка" футболистите на "Реал" разкриха, че думите, които е казал Зидан в съблекалнята са им въздействали и са една от причините да излязат на терена по-мотивирани и да отбележат още 3 попадения чрез Каземиро, отново Роналдо и Марко Асенсио.

"Дошли сте тук, за да се наслаждавате! Знам, че сте по-добри! Просто трябва да спечелите!", казал Зизу на своите възпитаници.

Пред изданието Иско, Начо и голмайсторът Асенсио заявяват, че те са били достатъчни, за да помогнат на тима да се качи отново на европейския връх.