НА ЖИВО: Григор Димитров - Рафаел Надал 4:6, 1:6

Следете с нас полуфинала в Монте Карло

Григор Димитров се изправя на полуфинал в Монте Карло срещу един от най-неудобните си съперници - Рафаел Надал. Победителят от днешния мач ще очаква на финал Александър Зверев или Кей Нишикори.

Гришо и световния номер 1 се срещат за 12-и път. В предишните им 11 сблъсъка Матадора е повече от категоричен - 10 успеха срещу само 1 за най-добрия български тенисист. За последно те играха един срещу друг на четвъртфиналите в Шанхай през октомври миналата година, когато испанецът спечели с 6:4, 6:7(4), 6:3.

Надал е 10-кратен шампион и настоящ носител на титлата в Монте Карло. По пътя си към топ 4 той победи последователно Аляж Бедене, Карен Хачанов и Доминик Тийм.

Димитров пък с справи с Пиер-Юг Ербер, Филип Колшрайбер и Давид Гофен, но мачовете му бяха далеч по-тежки от тези на испанеца.

За 26-годишния българин това е първи полуфинал в Монте Карло и едва втори в турнир от сериите "Мастърс" на червени кортове. Първият бе в Рим през 2014 г., когато походът му към трофея бе спрян именно от Надал.

Следете полуфинала тук:

Първи сет

0:1 - Гришо доста поизпоти Надал още в първия му сервис гейм. Испанецът обаче се измъква и повежда в резултата

0:2 - ПРОБИВ! - Световният номер 1 се възползва от колебливия начален удар на българина и вече води с брейк

0:3 - Димитров все още не може да намери отговор на играта на Надал

1:3 - Бърз гейм в полза на Гришо

2:3 - ПРОБИВ! Димитров навакса гейма си пасив и сега ще сервира за изравняване на резултата в първата част

3:3 - Резултатът е изравнен!

3:4 - Рафа спечели гейма на 15

4:4 - Димитров спасява точка за пробив и изравнява

4:5 - Надал отново печели лесно подаването си и вече е само на гейм от триумф в първия сет

4:6 - ПРОБИВ! Димитров допусна пробив в най-лошия момент. Надал печели първия сет

Втори сет

0:1 - Гришо отново притесни Надал, но испанецът умело печели подаването си

0:2 - ПРОБИВ! Рафа получи три възможности за пробив и се възползва още от първата, за да поведе отново убедително

0:3 - Матадора крачи уверено към финала в Монте Карло

0:4 - ПРОБИВ! Още един изгубен сервис на българина

0:5 - Надал няма спирка, още само един спечелен гейм и е на финал

1:5 - Димитров най-после записа гейм във втория сет

1:6 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ЗА РАФАЕЛ НАДАЛ!