Звездата на "Царско село" отстреля "Арда"

Родни Антуи с нови два гола в Първа лига

"Царско село" победи "Арда" с 2:0 като гост в среща от 15-ия кръг на родния футболен шампионат. С две попадения за "червено-белите" блесна Родни Антуи, като холандското крило вече има 8 гола от началото на кампанията.

С успеха "царете" събраха 15 точки и заемат деветата позиция в класирането, а "Арда" остава едно място по-нагоре с 19 пункта.

Двата тима създадоха добри положения през първото полувреме, но до гол така и не се стигна. След паузата - в 51', Родни Антуи се възползва от грешка в защитата на "Арда" и откри резултата. 13 минути по-късно холандецът бе точен отново - 2:0.

В края на мача "Арда" пропиля три шанса. Първо удар на Иван Коконов бе спасен от вратаря Джоди Пласид, след това стражът спря и Емил Мартинов, преди Деян Лозев да уцели гредата.

Така тимът от Кърджали продължава да няма победа над "Царско село". Новаците завършиха наравно в предишния двубой помежду си, като "Арда" не успя да стигне до трите точки срещу този съперник и в двата им мача във Втора лига през миналия сезон.

Съставите

"Арда": Иван Караджов, Дарко Глишик, Зоран Гаич, Илиас Хасани, Конър Рандал, Емил Мартинов, Жоао Аморим, Иван Коконов, Деян Лозев, Румян Ховсепян, Илиша Сам

"Царско село": Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Божидар Кацаров, Дилан Бахамбула, Антон Карачанаков, Родни Антуи, Венцислав Христов