Българските волейболисти останаха четвърти в Лондон

Момчетата на Найден Найденов паднаха от Италия

Българските волейболисти останаха четвърти в Лондон. Момчетата на Найден Найденови паднаха от Италия.

Възпитаниците на Мауро Беруто победиха българския тим с 3:1 гейма, печелейки първата, третата и четвъртата части с 19, 22 и 21 точки. Българският тим спечели само втория гейм с 25:23 точки.

Двубоят започна равностойно, като италианците постепенно заиграха по концентрирано и прецизно. Българският тим допусна много грешки и така се стигна до 25:19 в първия гейм в полза на Италия.

Втората част започна точка за точка, но българският тим стоеше много по-добре на терена в сравнение с първия гейм. Играта продължи да бъде много оспорвана до самия край. Италианците обаче допуснаха две последователни грешки в нападение и това доведе до 25;23 за България и равенство в частите 1:1.

Третата част започна много добре за нашите национали, които успяха да поведат с 4:0, когато дойде прекъсване за италианския треньор. Съперниците ни се активизираха и спечелиха с 25:22.

В началото на четвъртата част нито един от двата отбора не успяваше да вземе аванс. Но в крайна сметка италианците спечелиха и този гейм, като това им донесе бронзовите отличия.

Въпреки загубата българите изравниха второто си най-добро постижение на Олимпийски игри – четвъртото място от Игрите в Мюнхен през 1972 година.

За да стигнат до четвъртфинала в Лондон, волейболните ни национали спечелиха четири от пет играни мача в предварителните групи. Момчетата понесоха загуба само от Аржентина. За място на полуфинала волейболистите ни изиграха може би най-хубавия си мач, като разгромиха Германия.

Повече за представянето на нашите олимпийци можете да научите на bTV Спорт и на специалната секция, посветена на Олимпийските игри.