6:0, 6:0 за 40 минути на "Ролан Гарос"

Ига Швьонтек лети към титлата в Париж

Водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство по тенис на Франция.

Поставената под №1 полякиня, която защитава титлата от последните два сезона, разгроми рускинята Анастасия Потапова с 6:0, 6:0 за само 40 минути на корт "Филип Шатрие".

Тя загуби само 10 точки по време на целия мач и се класира за пети пореден четвъртфинал на турнира от Големия шлем в Париж.
"Просто бях наистина концентриранa и не гледах резултата, но да, стана доста бързо, което е странно. Тъй като играхме много рано с отворен покрив, винаги е малко по-различно, но все още не е твърде топло. Не се усеща като лято в Европа, но ще видим какво ще бъде след два дни", каза победителката.

В спор за място на полуфиналите полякинята ще играе срещу петата поставена Маркета Вондроушова (Чех), която елиминира Олга Данилович (Сър) с 6:4, 6:2.

Чехкинята е шампионка от "Уимбълдън" през 2023 г. и финалистка на "Ролан Гарос" от 2019-а.

ФАКТФАЙЛ
* За пети път в кариерата си полякинята бие на нула, два от които на турнир от Големия шлем.
* Потапова загуби за първи път с резултат 0:6, 0:6. През 2019 г. в Ню Йорк тя се отказа в мача срещу Катерина Синякова, изоставяйки с 0:6, 0:3.