Алкарас триумфира в Куинс и отново е №1 в света

Първи трофей на тревни кортове за испанската сензация

Първа титла на тревни кортове за Карлос Алкарас! Испанската сензация спечели турнира от сериите АТР 500 в Куинс Клъб, Лондон. На финала той се наложи с 2:0 сета (6:4, 6:4) над Алекс де Минор (Австралия) за час и 36 минути игра.

След триумфа Алкарас се завръща на първо място в световната ранглиста, сваляйки от върха Новак Джокович. Трофеят е пети за Алкарас от началото на сезона, колкото има и Даниил Медведев (Русия). Испанецът вече е с 11 в професионалната си кариера.

Двубоят днес се превърна в класическо надиграване на трева - битка от основната линия и търсене на ъглите.

И двата сета бяха решени от един пробив. Де Минор пропиля два брейкпойнта в първата част, което го разколеба и той се пропука още в следващия гейм. Алкарас затвърди с лекота, за да поведе с 1-0.

Във втория сет 20-годишният испанец взе подаването на съперника си в петия гейм, което се оказа достатъчно за крайния успех.

По пътя към трофея в британската столица Алкарас срещна най-сериозни трудности на старта срещу Артур Риндеркнех (Франция). Оттам нататък испанецът не загуби сет, като елиминира с 2:0 и първата ни ракета Григор Димитров в четвъртфиналната фаза.