България отстъпи на Казахстан за Купа "Дейвис"

Националите по тенис ще се борят за оставане в групата си

Националният отбор по тенис отстъпи с 1:3 победи на Казахстан в мач от Световна група I на турнира за Купа "Дейвис". Така на България предстои мач за оставане в групата, докато съперникът ще играе плейоф за промоция.

Димитър Кузманов измъчи световния №29 Александър Бублик, но загуби с 0:2 сета (4:6, 6:7/4/) за час и 40 минути на корта.

Пловдивчанинът, който е рекордьор за България по спечелени срещи на сингъл в турнира, изигра оспорван мач и се бори до края, но не успя да се противопостави на силните начални удари на Бублик.

В първия сет Кузманов допусна пробив още на старта, но успя да го върне и да изравни 4:4. В деветия гейм казахстанецът отново взе подаването на българина и при свой сервис затвори частта.

Вторият сет беше много интересен и оспорван, а двамата си размениха по два пробива. Бублик поведе с 2:0 и 4:2, но Кузманов изравняваше 2:2 и 4:4. В 12-ия гейм пловдивчанинът имаше три шанса да вземе сета, но не успя. В тайбрека тенисистът от Казахстан взе аванс от 5:2 и след 7:4 стигна до крайния успех в двубоя и в цялата среща.

Преди поражението на Кузманов Александър Донски и Александър Лазаров направиха силен мач и сразиха с 2:0 (6:4, 6:3) Бублик и Александър Недовесов за час и 13 минути.

Вчера Кузманов загуби от Тимофей Скатов с 1:2 (6:3, 4:6, 3:6) за 2 часа и 47 минути, а дебютантът Янаки Милев от Бублик с 0:2 (4:6, 1:6) за малко повече от час на корта.