Българин е шампион на "Ориндж Боул"

Иван Иванов спечели титлата след седем победи и само един загубен сет

Невероятен успех за Иван Иванов! Българинът постигна седма поредна победа и триумфира с титлата при юношите до 14 г. на турнира "Ориндж Боул" във Флорида. Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Във финалната среща българинът не остави никакви съмнения в превъзходството си и победи с 6:1, 6:3 представителя на домакините Джак Кенеди.

Така Иванов спечели титлата със седем победи и само един загубен сет. В шест от мачовете си той загуби общо само 15 гейма!

В първите си четири мача Иван загуби само десет гейма. На четвъртфиналите Иванов спаси осем мачбола, а на полуфиналите даде само един гейм на противника си.

В момента Иванов е №2 в ранглистата при юношите до 14 г. на Тенис Европа.

Преди 10 дни Илиян Радулов и Адрияно Дженев спечелиха титлата на двойки при юношите до 18 г. на „Ориндж Боул".