Джокович - фаворит на букмейкърите, титла №24 е близо

Преди финала на US Open

Новак Джокович и Даниил Медведев ще си оспорват титлата от US Open. Очаквано сърбинът нямаше проблеми с американската сензация Бен Шелтън и спечели с 6:3, 6:2, 7:6.

Медведев детронира шампиона от 2022 г. Карлос Алкарас.

Ноле ще има шанс да завоюва трети трофей от Големия шлем за годината, след като вече прибра във витрината си купите от Australian Open и "Ролан Гарос". Руснакът, от друга страна, ще се опита да спечели втория си Мейджър в своята кариера и втория на US Open.

Джокович започна срещу французина Мюлер и му стегна багажа след три сета за час и 36 минути.

Медведев също стартира силно в САЩ, надигравайки унгареца Балаш с 6:1, 6:1, 6:0. Следващият съперник на руснака беше Кристофър О'Конър. Тук първата ракета на Русия загуби сет, но показа силната си игра на твърди кортове и затвори мача след 6:2, 6:2, 6:7, 6:2.

Ноле във втория кръг срещна испанеца Сапата-Миралес и там не срещна никакви проблеми за поредна победа в последователни сетове.

В следващия кръг обаче дойде може би най-голямото изпитание - сънародникът му Ласло Джере. Джокович "се върна от мъртвите", като постигна обрат от 0:2 до 3:2 (4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3) за осми път в своята кариера и си осигури място в четвъртия кръг на турнира.

Медведев мина през аржентинеца Баес в третия кръг, в мач продължил 2 часа и 40 минути. Следващият съперник беше №13 в схемата Алекс Де Минор. "Октопода" от Русия се разправи и с него в 4 сета.

В другия поток Джокович с лекота спечели мача си с Борна Гойо (Хърватия) след 6:2, 7:5, 6:4, а на четвъртфинала го чакаше американецът Тейлър Фриц. Въпреки очакванията за интересен двубой и добра игра от Фриц, се случи точно обратното. Сърбинът победи без напрежение - 6:1, 6:4, 6:4.

На полуфинала Джокович срещна още един американец - 20-годишният левичар от Атланта Бен Шелтън. Последният бе прекалено респектиран от сърбина и си тръгна бързо-бързо, а Ноле го изпрати с жеста, който правеше Шелтън през целия турнир.

Медведев на четвъртфинал отстреля своя добър приятел Андрей Рубльов, но след това го очакваше актуалния шампион Карлос Алкарас. Руснакът обезличи световния №1 със страхотно движение по корта и стабилна психика. Публиката в Ню Йорк го освирка, но това само го мотивира още повече.

Световният №3 през целия турнир е загубил само 3 сета, а Джокера - два.

В директните двубои 23-кратният шампион от Големия шлем води с 9:5, но последният им сблъсък на турнира в Дубай завърши с победа в два сета за Медведев.

Дали Джокович, който е абсолютен фаворит на букмейкърите, ще си отмъсти за загубения финал в Ню Йорк преди две години или Медведев ще спечели своя втори трофей от Шлема, ще разберем днес в 23:00 ч.