Глобиха Кириос заради избухването му пред принц Джордж

Поредна санкция за невъздържания австралиец

Ник Кириос бе глобен заради поведението си по време на финала на "Уимбълдън". Австралиецът загуби с 1:3 сета от Новак Джокович, който триумфира за четвърти пореден и общо седми път на "свещената трева".

Кириос започна мача доста силно и спечели първия сет, но последва спад в играта му след загубата на пет поредни точки от 40-0 на свой сервис.

Изведнъж по време на двубоя австралийският тенисист започна да обвинява зрителка, че нарушава концентрацията му с крясъците си между сервисите му. Кириос дори пожела жената да бъде изведена от централния корт с думите: "Онази с роклята, която изглежда сякаш е изпила 700 питиета, бро!".

Кириос бе глобен с 4 000 долара заради нецензурен език пред кралски особи, тъй като в публиката бяха принц Уилям, Кейт Мидълтън и синът им принц Джордж.

Това е просто още една санкция срещу избухливия австралиец. В първия му мач на турнира той обвини феновете, че го обиждат. Освен това бе заснет как плюе по зрител и впоследствие бе глобен с близо 14 500 долара.

В третия кръг, срещу Стефанос Циципас, Кириос искаше нов съдия и твърдеше, че съперникът му трябва да бъде дисквалифициран, заради което трябваше да извади от джоба си още 6 000 долара.