Григор Димитров изхвърли американец в Монте Карло (ВИДЕО)

Успешен старт за българина на турнира.

Григор Димитров постави успешно начало на Мастър турнира в Монте Карло на сингъл. Най-добрият български тенисист срази Бен Шелтън от САЩ след 6:1, 3:6 и 6:3 в мач от първия кръг.

Димитров изпита известни колебания, след като в средата на втория сет загуби три поредни гейма, но превъзходството му в първата и третата част се оказаха напълно достатъчни да сложи точка на спора. В следващия кръг българинът ще има за съперник чеха Иржи Лехечка, който отказа финландеца Емил Руусувуори с 6:1, 7:5.

Така Григор изхвърли американеца, който се прочу по време на Откритото първенство на Австралия. По този начин хасковлията завоюва 45 точки за световната ранглиста и 41 700 евро от общия награден фонд на стойност 5,7 милиона евро.

Гришо не срещна особени проблеми в първия сет и проби съперника си още в третия гейм, след което продължи да доминира. Той се нуждаеше само от 33 минути, за да спечели първата част с 6:1.

Във втория сет двамата тенисисти взимаха подаванията си до 3:3, но американецът нанесе своя удар в следващите три гейма и стигна до равенството в общия резултат. Хасковлията показа по-различно лице в третия сет, когато при 1:1 стигна до пробив и впоследствие спечели подаването си, като до края не допусна колебания и това бе всичко.