Григор Димитров изпусна 6 мачбола, но натри носа на Ивашка

Най-добрият ни тенисист продължава към третия кръг на „Уимбълдън“

Григор Димитров се класира за третия кръг на "Уимбълдън"! Най-добрият български тенисист продължава напред в турнира, след като победи с 3:0 сета (6:3, 6:4, 6:4) Иля Ивашка (Беларус) за малко над 2 часа на корта.

Първата ни ракета доминираше, но пропиля цели 6 мачбола, преди все пак да сложи точка на спора.

Така Гришо си отмъсти на Ивашка, срещу когото имаше две поредни поражения - с 0:2 сета (3:6, 6:7 /3/) в осминафиналите на Sofia Open през септември миналата година и също с 0:2 сета (2:6, 6:7 /4/) в 1/16-финалите във Вашингтон (САЩ) през 2021 г.

Григор започна кошмарно днес - загуби подаването си още в откриващия гейм. Той все пак бързо навлезе в ритъм и върна пробива до 3:3, след което затвори частта с лекота при 6:3.

Във втория сет един пробив в третия гейм се оказа достатъчен на бившия №3 в света.

Двамата си размениха по пробив в третата част, но Ивашка се пропука отново за 5:4 в полза на Димитров. Григор се измъчи в последния гейм - освен пропилените 6 мачбола, се наложи да отразява и брейкбол. Той все пак се справи, а успехът му днес се дължи до голяма степен на 11-е аса и 31 печеливши удара.

Следващият съперник на Димитров на "Уимбълдън" е Франсис Тиафо (САЩ), който елиминира Доминик Страйкър (Швейцария) след 3:0 сета (7:6 /11/, 6:4, 6:2) за 2 часа и 5 минути игра.

Хасковлията има положителен баланс срещу Тиафо - 2 успеха и 1 загуба. Последната им среща - в осминафиналите на Australian Open през 2019 г., обаче завърши с поражение за Григор с 1:3 сета (5:7, 6:7 /6/, 7:6 /1/, 5:7) в близо 4-часова битка.