Григор Димитров обърна германец на старта в Маями (ВИДЕО)

Следва сблъсък с 11-ия в света

Най-добрият ни тенисист - Григор Димитров, победи драматично Ян-Ленард Щруф (Германия) в първия си мач на турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ)! Българинът се наложи с 2:1 сета (4:6, 7:6/5/, 6:4) след обрат за 2 часа и 36 минути игра.

Димитров срещна трудности с Щруф в първия сет. Един пробив в петия гейм се оказа достатъчен на германеца и той затвори частта при 6:4.

Вторият сет също беше равностоен. Спорът в него се реши с тайбрек, който Григор спечели, за да възстанови равенството.

В решителния трети сет Димитров проби Щруф в петия гейм и запази предимството си до края. Така той записа втора поредна победа и четвърта от шест официални срещи в Тура.

В следващия кръг Димитров ще се изправи срещу поставения под №10 в основната схема Яник Синер. 21-годишният италианец е 11-и в световната ранглиста и има 7 титли в кариерата си до момента, две от които в Sofia Open - през 2020 и 2021 г. Григор има един успех над Синер в единствения им двубой - на "Мастърс" в Рим през 2020 г.