Григор Димитров отмъсти на Корда на старта в Марсилия

За около час и 40 минути

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, започна с победа турнира в Марсилия (Франция). Той спечели с 2:0 сета (6:1, 7:6 /5/) срещу Себастиан Корда (САЩ).

Двубоят между първата ни ракета и американеца, син на чешката легенда Петер Корда, продължи около час и 40 минути.

С успеха Григор си отмъсти на Корда за поражението във Вашингтон през 2022 г. - единственият им сблъсък до днес.

Първият сет в Марсилия започна равностойно, но Димитров проби за 3:1, след това Корда отново се пропука и частта завърши при 6:1.

Втората бе доста по-оспорвана. Гришо спечели подаването на съперника си, обаче Корда изравни за 4:4 и стигна до тайбрек.

В него българинът дръпна с 3:0, но Корда не се предаде и осъществи обрат до 3:5. Американецът пропусна да изравни сетовете, а Димитров се възползва и затвори мача с 4 поредни точки.

В следващия кръг Гришо - поставен под №13 в световната ранглиста, ще се изправи срещу Артур Риндеркнеш (Франция).

Специалното интервю на Григор Димитров за bTV - най-дългото в кариерата му, можете да си припомните тук: