Григор мина без проблеми през сърбин на старта на "Уимбълдън"

Българинът поиска кратък медицински таймаут заради лакътя си

Григор Димитров се класира за втория кръг на "Уимбълдън"!

Българинът постигна победа с 3:0 сета (6:3, 6:4, 7:5) над четвъртата ракета на Сърбия Душан Лайович.

Димитров успя лесно да извоюва успеха и да си осигури още един мач в 137-ото издание на турнира от Големия шлем. Притеснения дойдоха обаче от поискан кратък медицински таймаут в началото на третия сет. Тогава Григор поиска пауза, като посочи лакътя си. Тя обаче трая кратко.

Българинът започна вихрено, като осъществи пробив при първа възможност. Това му позволи да играе стабилно и спокойно в първия сет и лесно да поведе в резултата.

Във втората част доминацията на световния номер 10 също беше очевидна. Той отново осъществи ранен пробив, докато съперникът така и не намираше начин да му се противопостави.

Най-оспорвана беше третата заключителна част. Изненадващо Лайович поведе с 3:0 гейма. Шокиращото начало явно мобилизира отново Григор, който бързо събра останалите си сили и не позволи мачът да продължи по-дълго от предвиденото.

След час и 45 минути на корта, българинът излезе като победител.