Храни се със страдание: Австралиец измъчи Джокович

Ела и ми го кажи в лицето, крещи Ноле на фен в Мелбърн

Новак Джокович продължи защитата на титлата на Australian Open след триумф над световния №43 Алексей Попирин - 6:3, 4:6, 7:6(4), 6:3. Очакванията за категорична победа на Джокера не се оправдаха, тъй като австралиецът изигра много силен мач и постави шампиона под сериозно изпитание. Въпреки това обаче Джокера не допусна изненада и направи нова крачка към 11-ата си титла в Мелбърн.

Действащият шампион от Сърбия, който на старта се нуждаеше от над четири часа, за да преодолее съпротивата на 18-годишния хърватин Димо Прижмич също в четири сета, взе откриващия сет след един-единствен пробив, дошъл в осмия гейм.

Попирин обаче показа най-добрия си тенис, повеждайки с 4:1. Джокера върна пробива в деветия гейм, но се пропука моментално на собствено подаване и така се стигна до изравняване на сетовете.

В третия 43-ият в световната ранглиста продължи да прави живота на Джокера черен, като пропусна четири сетбола при 5:4 в своя полза и сервис на съперника.

10-кратният носител на трофея в Мелбърн оцеля и грабна победата в тайбрека със 7-4 точки.

В четвъртата част Попирин нямаше повече съпротивителни сили и логичното се случи.

Освен всичко това Новак имаше проблеми хрема, както и с публиката, която често не се държеше в духа на феърплея. Джокович покани някои фенове да слязат на корта и да кажат какво мислят в лицето.

Сърбинът завърши с 11 аса и нито една двойна грешка, като спечели 82% от точките при разигран първи сервис. Той приключи по-малко печеливши удари – 31 срещу 52 за Попирин, но и значително по-малко непредизвикани грешки – 32 срещу 58.

В третия кръг световният №1 ще играе с 30-ия в схемата Томас Мартин Ечевери. Аржентинецът, който на старта елиминира Анди Мъри, не загуби сет и срещу френския ветеран Гаел Монфис.