И Алкарас аут от "Куинс", Джокович пак е втори в света

Джак Дрейпър не даде шанс на шампиона от "Ролан Гарос"

Две седмици след триумфа на "Ролан Гарос", Карлос Алкарас отпадна във втория кръг на турнира в "Куинс".

Вчера надпреварата напусна и първата ни ракета Григор Димитров.

Карлос бе в серия от 14 поредни победи на трева, на по-лошото е, че той губи 450 точки, защитавайки миналогодишната титла и от понеделник отново ще ще бъде №3 в ранглистата на ATP. Втори в света ще бъде 24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович.

Като се има предвид, че той трябва да защитава и трофея от "Уимбълдън", много вероятно е Алкарас да посрещне олимпийските игри в Париж като трети.

По-добър от него днес бе Джак Дрейпър (Вбр), който ликува след 7:6, 6:3 след 100 минути на кора.

Алкарас не успя да направи нито един пробив по време на мача, докато Дрейпър взе подаването си в шестия гейм от втория сет, за да затвърди победата си. На четвъртфиналите той ще играе с Томи Пол (САЩ).