Има нещо на корта: Прекратиха мач в Мелбърн

43-годишният индиец стана най-възрастният №1 в света

Четвъртфинален мач на двойки от Откритото първенство на Австралия по тенис трябваше да бъде преместен на друг корт. Причината - балончета, които неочаквано се появиха върху настилката.

Рохан Бопана и Матю Ебдън се изправиха срещу Максимо Гонсалес и Андрес Молтени на корт №3, когато се случи странният инцидент.

В един момент тенисистите сигнализираха на съдията за поява на малки бабуни, които пречат на топката да отскача нормално. Според експерти те са в резултат на влага, задържала се под настилката. А над въпросния корт 3 се изля проливен дъжд преди две седмици.

Преди прекъсването резултатът беше 2-1 гейма в полза на Гонсалес и Молтени. Двубоят беше подновен на друг корт.

В крайна сметка Бопана и Ебдън заслужиха победата. А в края на турнира индиецът ще се превърне в най-възрастният тенисист, оглавил световната ранглиста. Той е на 43 години и 330 дни.