Каза, че иска "да ѝ срита задника". Така и направи (СНИМКИ)

16-годишната рускиня Мира Андреева върза "геврек" на Онс Жабур

16-годишната рускиня Мира Андреева неведнъж е казвала, че нейният идол в женския тенис е Онс Жабур. Тя стигна до мач с трикратната финалистка от Големия шлем във втория кръг на Australian Open.

Жабур се изказа доста ласкаво за Мира преди мача и отбеляза: "Аз може да съм нейният идол, но тя определено иска да ми срита задника."

Точно това направи Андреева рано тази сутрин – 6:0, 6:2.

За рускинята това е първа победа в кариерата над съперничка от Топ 10. А в първия сет тя записа първи "геврек" в професионалната си кариера.

Андреева стигна до третия кръг на дебютния си Australian Open. Тя играе едва за четвърти път на Мейджър турнир, като в три от тях е достигала поне до трети кръг.

Миналата година Андреева игра финал на Australian Open при девойките, в който загуби от Алина Корнеева, а сега само за 54 минути надигра поставената под №6 в основната схема при жените.

Андреева е втората най-млада тенисистка, която на турнир от Големия шлем губи три или по-малко гейма срещу опонентка от топ 10. Първата е Йелена Докич, която на "Уимбълдън" през 1999 г. елиминира тогавашната №1 Мартина Хингис с 6:0, 6:2.

По-късно днес Мира и нашата Вики Томова трябва да играят мач на двойки срещу Блинкова и Саснович.

Друга рускиня - квалификантката Мария Тимофеева също е в трети кръг, след като елиминира шампионката от 2018 година Каролине Возняцки с 1:6, 6:4, 6:1.