Контузеният Надал се пребори за полуфинал на "Уимбълдън"

Испанецът победи Фриц в 5 сета

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на "Уимбълдън" след победа с 3:6, 7:5, 3:6, 7:5 и 7:6 (4) над Тейлър Фриц (САЩ).

Повече от 4 часа бяха необходими на рекордьора по титли от Големия шлем, за да стигне до успеха срещу поставения под номер 11 в схемата.

Надал имаше медицински проблеми по време на първия сет, но за пореден път показа характер и продължава напред.

Негов съперник в спор за място на финала ще бъде Ник Кирьос. Австралиецът за първи път се класира на полуфинал в турнир от Големия шлем, след като елиминира Кристиан Гарин (Чили) с 6:4 6:3 и 7:6 (5).

Срещата започна лошо за Фриц, който загуби още откриващото си подаване. Американецът успя при изоставане от 1:3 да спечели пет поредни гейма и затвори първата част с 6:3.

Във втория сет Надал отново започна с ранен пробив и дръпна с 3:0, но допусна изравняване за 3:3. Все пак номер две в схемата нанесе своя удар при 6:5 в своя полза и направи брейк за 7:5, с което изравни сетовете.

Фриц игра много силно в третата част и с два пробива стигна до 6:3.

Четвъртият сет бе изключително оспорван. Двамата бяха колебливи на сервис, а развръзката настъпи при 5:5. Надал записа трети брейк в тази част и поведе с 6:5, а впоследствие спечели подаването си на 0 и стигна до 7:5.

Победителят бе определен с тайбрек. В решителната пета част се стигна до 6:6, а тогава Надал показа своето майсторство и надмощие, което му донесе успех с 10:4.

В другия полуфинал ще се срещнат Новак Джокович и Камерън Нори.