Летящ старт за Григор Димитров в Ротердам

Най-добрият ни тенисист разби руснак за около час

Летящ старт за Григор Димитров на турнира от сериите АТР 500 в Ротердам (Нидерландия)! Най-добрият български тенисист се класира за втория кръг, след като отнесе руснака Аслан Карацев с 2:0 сета (6:1, 6:3) за около час.

Успехът е трети за Димитров в четирите му мача срещу Карацев. Двамата се сблъскаха и в първия кръг на Australian Open в началото на годината, когато първата ни ракета се наложи с 3:0 сета (7:6/3/, 7:5, 6:2). Последната загуба на Григор от руснака е с 1:3 сета (6:2, 4:6, 1:6, 2:6) в четвъртфиналите в Австралия през 2021 г.

Днес първата ни ракета започна отлично и поведе с 4:0 гейма, като взе 16 от първите 20 разигравания, а след това затвори сета с трети пробив след 26 минути игра.

Димитров продължи да доминира и след ранен брейк във втората част поведе с 3:0. Карацев така и не успяваше да намери ритъма си, като в първите десет гейма допусна 18 непредизвикани грешки срещу едва 2 на българина. До края Димитров задържа своя аванс безпроблемно.

В осминафиналите в Ротердам Димитров очаква победителя от двойката Роберто Баутиста Агут (Испания) или Хуберт Хуркач (Полша).

Най-доброто представяне на бившия №3 в света в Ротердам е от 2018-а, когато стигна до финала и отстъпи на легендата Роджър Федерер.