Лихтенщайн ли отне титлата на Александър Зверев? (СНИМКА)

Карлос Алкарас триумфира на "Ролан Гарос", но всички говорят за една грешка

Лихтенщайн реши титлата при мъжете на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". Поне така мислят част от тенис експертите в света.

Но не става дума за държавата, а за съдията на финала между Александър Зверев и Карлос Алкарас - Рено Лихтенщайн.

В решителния пети сет Алкарас поведе с 2:1 и осъществи пробив. Той обаче изостана след това в гейма с 15:40 при своя подаване.

Испанецът сбърка първия сервис, съдията на линията отсъди, че при втория опит топката е била в аут и Зверев се успокои, че е върнал пробива и е изравнил.

Точно тогава се намеси Лихтенщайн. Той слезе от мястото си и отсъди топката за "добра". Тъй като на "Ролан Гарос" няма технология "Ястребово око", Зверев трябваше да се примири, а след това да загуби гейма и мача.

От телевизията, която заснема турнира не показаха повторение. Част от другите медии обаче веднага алармираха, че съдията е в грешка и топката е в аут.