Втора загуба за българина от Якуб Меншик

19-годишният чех Якуб Меншик спря похода на Григор Димитров към титлата в Шанхай.

Българинът отпадна от турнира, след като на осминафинал загуби с 3:6, 6:3, 4:6.

Така той не успя да защити точките си от миналата година, когато игра на полуфинал.

Димитров започна колебливо и допусна пробив още при първото си подаване, като Меншик не допусна изненади и поведе с 1:0.

Във втория сет обаче Димитров показа познатата игра. Частта премина огледално на първата - пробив за Григор и сет в негова полза.

В заключителната част Меншик се активизира и проби рано. И когато всичко изглеждаше изгубено за Димитров, той успя да вземе гейм при подаване на съперника си. В следващата част обаче 19-годишният чех показа по-здрави нерви и затвори мача.

Това е втора загуба за Димитров от този съперник. Чехът победи и по-рано тази година в Мадрид.

Меншик очаква победителя от мача Новак Джокович - Роман Сафюлин на четвъртфинал.