НА ЖИВО: Новак Джокович - Карлос Алкарас

Следете с нас финала на "Уимбълдън"

6-7 - 4-7 в тайбрека и заслужен триумф и втора титла за Алкарас!

6-6 - Алкарас се събра и направи най-доброто в този момент - да вкара третия сет в тайбрек.

6-5 - Старото куче още хапе! Финалът продължава.

5-5 - Карлос стигна до три шампионски точки, но напрежението си каза думата...

4-5 - 0-40, 15-40... Това ли беше всичко в този мач?

4-4 - 40-0, 40-15 и още една крачка към крайния успех.

4-3 - Новак няма право на грешка. И го знае!

3-3 - Стигна се до 40-40 след мощни атаки на Джокера към бекхенда на Алкарас, но испанецът в крайна сметка се измъкна. Тук трябва да отбележим подобрените ретури на Ноле и втората точка за пробив в целия мач, до която той стигна. От друга страна Карлос загуби ритъма на първия си сервис, откъдето дойдоха и главоболията.

3-2 - Стабилният сервис държи Новак в мача.

2-2 - Гейм на нула. Без излишни рискове и с умна игра, Алкарас използва всяка пробойна в играта на Джокович.

2-1 - Не се дава Ноле! 0-30, 15-30, 30-30, 30-40, 40-40 (пет пъти)... Още е в играта.

1-1 - 0-30 и надежда за пробив. Благодарение на невероятната си бързина и придвижване по корта, Карлос изравни 30-30 и до края на трепна въпреки плътните удари на Джокович.

1-0 - Пак на сервис е героят на Сърбия. Този път нещата са под контрол и той взе подаването си. За първи път повежда в мача.

ТРЕТИ СЕТ

2-6 - Отново силният сервис идва на помощ и Алкарас е на сет от втора титла на "Уимбълдън".

2-5 - От 30-0 се стигна се до 30-40 и новият пробив е факт след нова двойна грешка.

2-4 - Още един безпроблемен гейм за шампиона от 2023 г.

2-3 - Добра серия от начален удар и Джокович намалява.

1-3 - 90% ефективност на първия сервис за Карлос и 54% за съперника обяснява случващото се на Централния корт.

1-2 - Двойна грешка и за Ноле тук, но успя да намали изоставането. Трети гейм за него в мача.

0-2 - Испанецът не показва колебания. Физическата мощ на 21-годишния Карлос взима връх. Въпреки двойната грешка за 40-40, той успя за затвърди след брутални сервиси в тялото на Джокович.

0-1 - Отново Новак е на сервис, но грешките от ракетата му продължават. Две възможности за пробив за първата ракета на Испания - 15-40 и трети пробив в мача!

ВТОРИ СЕТ

2-6 - С новите топки сервисът на Алкарас е още по-опасен. Без особено напрежение той затвори първия сет. По 3 аса и по една двойна грешка за двамата от началото на мача.

2-5 - Гейм на нула за Джокович. Все по-прецизни стават ударите на 24-кратният шампион от Големия шлем.

1-5 - Всичко се получава за Карлос от началото на мача. Играе с огромно самочувствие, а отличният му сервис не дава много шансове на съперника. Ноле стигна до точка за връщане на единия пробив, но не успя да я капитализира.

1-4 - 0-30 и отново много агресивен Алкарас. Ноле успя да изравни 30-30, но отново се стигна до брейкбол за третия в света. Вторият пробив е факт след двойна грешка на сърбина.

1-3 - Серията от сервис на Карлос продължава.

1-2 - Джокович откри сметката си след гейм на 30.

0-2 - Безкомпромисен Алкарас поведе с 30-15 и със силен сервис затвърди пробива.

0-1 - Джокович сервира пръв. Загуби първата точка на свой сервис, стигна се до четири точки за пробив за Алкарас и в крайна сметка добрата защита на испанеца доведе до пробив.