Надал се контузи и приключи с Рим

Денис Шаповалов се възползва от проблемите на шампиона и го елиминира

Защитаващият титлата си Рафаел Надал отпадна в третия кръг на турнира по тенис от серията "Мастърс" в Рим след загуба от Денис Шаповалов в три сета - 6:1, 5:7, 2:6.

21-кратният победител от Големия шлем получи контузия в третия сет и допусна обрат.

Надал, който е печелил трофея в италианската столица десет пъти, започна убедително и даде само гейм на канадския си съперник в първия сет.

Шаповалов, който загуби от испанеца миналата година в Рим, постепенно намери своя ритъм, възползвайки се и от физическия проблем на съперника, и успя да вземе втората част със 7:5 с ключов пробив в края.

В решителния трети сет Надал стартира с брейк, но след това започна да изпитва сериозни трудности при движението си по корта заради болка в ходилото на левия крак. Шаповалов спечели четири поредни гейма и си подпечата успеха в срещата.

"Живея с тази контузия и всеки ден е различно. Понякога не мога да тренирам нормално заради болките. Трудно ми е да го приема, но се налага. Започнах отлично двубоя, но от средата на втория сет започнаха проблемите. Просто нямаше как да играя. Затова се чувствам тъжен. Не искам да отнемам заслуженото на Денис, защото той се представи отлично. Аз ще трябва да приема ситуацията и да продължа да се боря", каза Надал след двубоя.

Шаповалов завърши с 13 аса срещу само два за съперника. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу петия в схемата Каспер Рууд (Норвегия).