Походът продължава: Григор на полуфинал във Виена

Българският тенисист стигна тази фаза за трети път през сезона

Григор Димитров продължи със силното си представяне на турнира във Виена. Българският тенисист победи с 6:3, 4:6, 6:4 Маркос Гирон и се класира за полуфиналите на надпреварата.

За успеха срещу американеца му бяха необходими два часа на корта. Димитров достига до предпоследната фаза за трети път през сезона след Мелбърн и Монте Карло, където и в двата случая загуби.

Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между Даниил Медведев и Яник Синер.

Гришо започна уверено и с ранен пробив си осигури успеха в първия сет. Във втория съперникът отговори подобаващо и изравни след 6:4. Третата част стартира с пробив за българина, но Гирон незабавно изравни. Григор отново проби за 5:4 и затвори мача с гейм на нула.