След сензацията: Вики Томова отпадна от Индиън Уелс

Българката приключи с участието си във втори кръг

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втори кръг на турнира ва Индиън Уелс. Тя загуби от номер 20 в основната схема Каролин Гарсия от Франция с 1:6, 6:3, 3:6. Мачът продължи 96 минути.

Томова започна лошо, като в първия сет допусна два пробива. Във втория играта ѝ също беше колеблива, но след нов пробив тя се мобилизира и успя да изравни резултата. Силите ѝ обаче стигнаха само за 3 гейма в третата част.

Загубата на Томова идва ден след като българката сътвори една от сензациите в надпреварата. Тя не даде сет на бившата номер 4 в световната ранглиста и победителка от Откритото първенство на Австралия София Кенин. Това беше и една от най-важните победи в кариерата на родната тенисистка.

Доброто представяне на Томова на Индиън Уелс ще ѝ донесе 35 точки за световната ранглиста при дамите и 42 000 долара от наградния фонд.

При мъжете Григор Димитров постигна лесен успех над французина Александър Мюлер във втория кръг на турнира.