Тежка контузия спря Зверев, Надал е на финал в Париж

Германецът бе изведен към съблекалните на инвалидна количка

Тежка контузия реши сблъсъка между Александър Зверев и Рафаел Надал от полуфиналите на "Ролан Гарос". Испанецът, носител на 21 титли от Големия шлем, продължава напред, след като Зверев бе принуден да се откаже при 6:7, 6:5, 40-30 и над 3 часа игра на корта в Париж.

Първата ракета на Германия изкълчи глезен и бе изведен към съблекалните на инвалидна количка. По-късно той се завърна на корта, но с патерици.

Двубоят започна с пробив на Зверев още в първия гейм, но Надал изравни при 4:4. При 5:4 гейма той имаше три сетбола, но с чудесен сервис Зверев ги отрази и насочи откриващата част към тайбрек. В него поставеният под №3 в схемата германец поведе с 6:2 точки, Надал обаче показа изумителна воля и успя да обърне до 7:6, след което и да спечели сета с 10:8.

Крайно необичаен пък се оказа вторият сет. В него и двамата тенисисти направиха по четири пробива, като осем от тях дойдоха в първите девет гейма.

Тук Зверев отново имаше инициативата, като сервираше за спечелването на сета при 5:3, но направи три двойни грешки и Надал направи пробив, за да намали до 4:5. Няколко минути по-късно дойде и тежката контузия, която поставя под съмнение и участието на Зверев на турнира "Уимбълдън", започващ на 27 юни.

За Рафаел Надал това е 14-и финал в "Ролан Гарос" и 30-и на турнир от Големия шлем, като в предишните 29 той има 21 победи и 8 загуби. На финалите на "Ролан Гарос" испанецът е с 13 победи в 13 мача за трофея. В неделя той ще играе с Каспер Рууд (Норвегия), който отстрани Марин Чилич (Хърватия) след близо 3-часова битка.