Томова се класира за четвъртфиналите в Ийстбърн

Първата ни ракета взе реванш от опитна белгийка

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, се класира за четвъртфиналите на турнира в Ийсбърн (Великобритания)! Първата ни ракета, която влезе в основната схема като "щастлива губеща", победи с 2:1 сета (3:6, 6:3, 6:4) 36-годишната Кирстен Флипкенс (Белгия) за малко над 2 часа на корта.

Така Томова си отмъсти на Флипкенс за двете поредни поражения, включително в квалификациите в Ийстбърн.

Българката пропиля преднина от 3:1 в първия сет, а след серия от пет поредни гейма Флипкенс поведе в резултата. Във втората част Томова взе аванс от 4:1 и този път успя да го запази, за да изравни.

В третата част двете си размениха по един пробив в началото, след което Томова спечели подаването на съперничката си за 3:2 и удържа до края, с което затвори срещата с първия си мачбол.

27-годишната софиянка заработи 100 точки за световната ранглиста и 17 775 долара от наградния фонд.

В следващия кръг Томова ще се изправи срещу Камила Джорджи (Италия), която е №26 в световната ранглиста. Мачът ще бъде първи между двете на ниво WTA.