Виктория Томова триумфира в Чикаго

Най-големият успех в кариерата на тенисистката ни

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, спечели турнира от сериите Чалънджър в Чикаго (САЩ) след победа с 2:0 (6:1, 6:4) над представителката на домакините Клеър Лиу във финала.

Триумфът в надпреварата от категория WTA 125 e най-големият в кариерата на Томова до момента. За нея това е втори трофей от началото на сезона след ITF турнира в Сарагоса (Испания).

Днешният успех е и сладко отмъщение на Томова. Двете тенисистки се бяха сблъсквали веднъж - в Индиън Уелс през миналата година, когато американката се наложи с 2:0 (7:6/2/, 6:4).

Тази вечер Томова започна отлично - с пробив още в първия гейм. Тя можеше да вземе откриващия сет на 0, но се пропука на свое подаване в шестия гейм.

Втората част беше по-оспорвана. Лиу проби първа, но Томова си върна контрола и стигна до 5:2. Впоследствие пропиля мачбол в осмия гейм и загуби при свой сервис в деветия, преди все пак да сложи точка на спора с пробив за крайното 6:4.