България без шанс срещу Италия в Лигата на нациите

Момичетата на Лоренцо Мичели натрупаха нова загуба на сметката си в турнира

fivb.com

Българският национален отбор за жени допусна четвърта поредна грешна стъпка в Лигата на нациите. Момичетата на Лоренцо Мичели отстъпиха пред Италия с 0:3 гейма (17:25, 19:25 и 23:25) в първи мач от Група 3, който се изигра в Хонконг.

Снимка: fivb.com

„Лъвиците“ показаха добро лице най-вече в третия гейм, в който измъчиха италианския тим.

Българките имат на сметката си само една победа и четири загуби, като се намират на 12-то място във временното класиране, а италианките с два успеха и три поражения, което им отрежда деветата позиция. Утре (четвъртък) българският отбор ще спори с Канада, докато италианките ще срещнат Доминиканската република.

Стартът предложи известна интрига, но италианките не се забавиха с натрупването на солидна разлика и спечелиха първия гейм с 25:17. Началото на първата част се повтори и на старта на втората, след което символичните домакини вдигнаха оборотите и разликата, за да сложат бърз край за 25:19.

Равенствата и смяната на водачеството бяха на дневен ред в третия гейм. Въпреки това италианките взеха верните решения в края и триумфираха с 25:23.