България срази Нидерландия след обрат

Първа победа за "лъвиците" в Лигата на нациите

Първа победа за женския ни национален отбор по волейбол в Лигата на нациите. Воденият от Лоренцо Мичели тим направи обрат срещу Нидерландия за 3:2 (25:15, 12:25, 19:25, 25:15, 15:7).

Двубоят започна добре за българките, които взеха 10 точки аванс за 18:8 и в крайна сметка поведоха в резултата при 25:15.

Вторият гейм премина под диктовката на "лалетата". Те контролираха изцяло събитията и натрупаха преднина от 16:5, за да изравнят при 25:12.

Последваха нови равностойни разигравания. Българският отбор навакса пасив от 7:10 в третата част, за да се стигне до 15:15 и 17:17. Нидерландският тим направи обрат при 25:19 в своя полза.

В четвъртия гейм избраничките на Лоренцо Мичели поведоха с 9:5 и 17:11 и изравниха след 25:15.

В тайбрека "лъвиците" направиха шест последователни точки, за да вземат аванс от 7:1. Успехът за българските волейболистки дойде при 15:7 след отлична игра в защита и на блокада.

Снимка: БФВ

Най-резултатна за България стана Гергана Димитрова с 20 точки. Мирослава Паскова добави още 19 точки.

Елес Дамбринк и Фльор Савелкул завършиха с по 14 точки за Нидерландия.

В петък българките се изправят срещу състава на Сърбия. До момента тимът ни има победа и поражение от Тайланд.