Четвърто поредно поражение за "Хебър" в ШЛ

Загуба и от лидера в полското първенство

"Хебър" допусна четвърто поредно поражение в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже. Отборът от Пазарджик загуби с 0:3 (24:26, 15:25, 17:25) като гост на "Заверче".

Лидерът в полското първенство водеше с 15:13 в дебютната част, а "Хебър" стигна до 23:23 и 24:24, но домакините спечелиха следващите две точки, за да вземат аванс в двубоя.

Следващите два гейма се развиха почти по един и същ начин. Съперникът натрупваше преднина, която лесно беше съхранявана след по-силна игра при началния удар и блокадата. "Тигрите" допуснаха и повече грешки в сравнение със своя противник.

Най-резултатни за "Хебър" станаха Симон Хирш и Якопо Масари с по 10 точки. Виктор Йосифов и Илия Петков добавиха по 5 точки. За домакините Урош Ковачевич реализира 15 точки.

На 12 януари "Хебър" ще играе у дома срещу "Берлин Волейс" в двубой от петия кръг на груповата фаза в най-силния клубен турнир.

"Заверче" е лидер в група 2, докато "Хебър" заема четвъртата позиция.