ЦСКА прекъсна серията на Нефтохимик

„Армейците“ взеха аванс в полуфиналите на волейболния шампионат

Край на серията от 19 победи за волейболния Нефтохимик! ЦСКА победи бургаския тим с 3:2 (25:22, 25:23, 22:25, 18:25, 15:10) като гост в първия мач между двата тима от полуфиналите в шампионата.

"Армейците" водеха с 2:0 гейма, но се нуждаеха от тайбрек, за да пречупят първенеца от редовния сезон.

В равностойната първа част столичани имаха аванс от 21:18, за да поведат в мача при 25:22. В следващия гейм развоя на събитията на полето беше подобен, като ЦСКА спечели с 25:23.

Последва силна игра за домакините, които успяха да намалят изоставането си след 25:22. В четвъртата част Нефтохимик 2010 категорично превъзхождаше своя съперник и я затвори при 25:18.

В тайбрека гостите поведоха с 3:1 и 5:3, но бургазлии изравниха до 5:5, след което се стигна до 10:7 и 12:9 в полза на възпитаниците на Александър Попов. Те приключиха мача при 15:10 след близо два часа и половина.

Димитър Димитров реализира 22 точки за победителите, а неговият съотборник Александър Симеонов добави 15 точки.

За домакините с 28 точки се отличи Матей Михайлович, докато Аксел Трухчев отбеляза 22 точки.