Драма лиши България от нова победа в Лигата на нациите

Първи грешен ход в турнира за момичетата на Лоренцо Мичели

Българският национален отбор по волейбол за жени сгреши за първи път в тазгодишното издание от Лигата на нациите. Селекцията на Лоренцо Мичели отстъпи драматично пред Доминиканската република с 2:3 гейма (25:22, 16:25, 25:16, 14:25 и 11:15) в мач от втория кръг в Група 2, който се изигра в зала „Нипон Гайши“, Нагоя.

Българките на два пъти повеждаха в общия резултат, но в крайна сметка изпуснаха чудесна възможност да запишат нов успех. За „лъвиците“ това бе първа среща без капитанката Мирослава Паскова, която вчера счупи кост и ще трябва да се оперира.

Българският тим има на сметката си победа и загуба, с колкото разполагат и доминиканките. Следващият мач за момичетата на Мичели е на 3 юни (събота), когато ще премерят сили с Япония, докато островитянките ще срещнат Нидерландия ден по-рано.

Символичните домакини намериха пътя към водачеството още на старта и не го изпуснаха до края на първия гейм, който спечелиха с 25:22. Ролите на паркета се размениха във втората част, когато доминиканките доминираха без особени проблеми и триумфираха с 25:16.

Българките не останаха длъжни и в третия гейм показаха на какво са способни, за да стигнат до 25:16 и 2:1 в общия резултат. Островитянките отвърнаха на удара част по-късно, като я спечелиха с категоричното 25:14 и развръзката остана за тайбрека.

В решителния пети гейм интригата властваше до 6:6, но доминиканките подобриха посрещането си и развалиха статуквото, за да сложат точка на спора с 15:11.

Елена Белчева бе над всички за българките със 17 точки. Мария Йорданова и Радостина Маринова забиха по 14

Брайелин Мартинес реализира 25 точки за победителките.