ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: България - Франция

„Лъвовете“ срещу олимпийския шампион в осминафиналите на Евроволей

Време е за мачовете на истината! От 20:40 ч. - пряко тук, както и по RING, България се изправя срещу Франция в осминафиналите на Евроволей при мъжете.

Двубоят ще се играе пред пълните трибуни на Двореца и културата и спорта във Варна. Студийната ни програма започва 40 минути преди началото на срещата.

"Лъвовете" завършиха основната фаза с 2 победи и 3 загуби, което им отреди четвъртата позиция в група 2 и един от най-тежките съперници в елиминациите.

Тимът на Пламен Константинов стартира турнира с изненадващо поражение с 1:3 от Испания, последвано от два успеха с по 3:1 - над Финландия и Украйна, преди да дойде загубата с 1:3 от сензацията Хърватия.

В последния си мач обаче "трикольорите" дадоха поводи за оптимизъм. Въпреки че отстъпиха с 0:3 на фаворита Словения, националите играха като равен с равен срещу действащия вицешампион на Стария континент.

От другата страна тази вечер са "петлите", които окупираха върха в група 4, но допуснаха поражение с 1:3 от Румъния и засега не показват най-добрия си волейбол. Олимпийските шампиони имат суперзвезда като Ървин Нгапет. Той обаче лекува контузия и не се намира в оптималма форма.