Хебър изравни серията, пети мач ще определи волейболния шампион

Тимът от Пазарджик победи Нефтохимик с 3:0 у дома

Шампионът в мъжкото волейболно първенство ще бъде определен в решителен пети мач. Това стана факт, след като Хебър (Пазарджик) надигра Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) гейма като домакин в четвъртия двубой от финалната серия.

По този начин възпитаниците на Камило Плачи, които изоставаха с 0-2 победи след първите две срещи, съумяха да изравнят общия резултат с два поредни домакински успеха и вкараха серията в решителен пети сблъсък, който ще бъде във вторник (2 май) от 18:30 ч. в Бургас.

Тимът на Хебър, който в събота направи драматичен обрат от 0:2 до 3:2 гейма, за да запази шансовете си за титлата, днес бе значително по-добрият отбор на полето в пълната зала Васил Левски и стигна до победата по категоричен начин.

Джулио Саби бе над всички, като реализира 19 точки за Хебър, с 10 остана Якопо Масари, а Добромир Димитров направи три аса за тима от Пазарджик.

За Нефтохимик 2010 13 точки отбеляза Калоян Балабанов, а 12 - Аксел Трухчев.

Съставите

Хебър: Добромир Димитров, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Илия Петков, Петър Каракашев-либеро, Пламен Шекерджиев)

Нефтохимик: Иван Станев, Матей Михайлович, Аксел Трухчев, Калоян Балабанов, Душан Лопар, Красимир Георгиев - Ивайло Лалов-либеро (Симеон Добрев-либеро, Петър Бъчваров, Тодор Димитров, Любослав Телкийски, Мариян Наков)