"Хебър" отново е волейболният шампион на България

Пазарджиклии завършиха сезона без загуба

"Хебър" стана шампион на България по волейбол за втора поредна година! Тимът на Камило Плачи триумфира, след като победи "Нефтохимик" Бургас с 3:1 гейма (25:17, 25:27, 25:23, 25:15) като гост и затвори финалната серия в Суперлигата с 3-0 успеха.

"Тигрите" завършват кампанията без загуба, като победата днес е под №22 за отбора.

Финалът между "Хебър" и "Нефтохимик" бе четвърти пореден.

Първият гейм бе равностоен до 10:10, след което "Хебър" постепенно натрупа аванс от 8 точки и затвори частта при 25:17.

"Нефтохимик" започна силно втория гейм, но последва равенство при 12-а, 18-а и 25-а точка. Бургазлии обаче показаха по-здрави нерви в края, взеха последните две разигравания и се наложиха.

Сценарият се повтори и в третата част, но този път шампионите надделяха.

Последният гейм се движеше точка за точка до 8:8, след което "Хебър" пое контрола и бе категоричен - 25:15.

Съставите

"Нефтохимик": Александер Туш, Николай Учиков, Юлиус Фиркал, Калоян Балабанов, Николай Николов, Николай Колев - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски, Тодор димитров)

"Хебър": Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев, Николай Къртев)