Италия срещу Полша във финала на Евроволей (ВИДЕО)

Битката за златото - събота, 22:00 ч., пряко тук и по RING

Италия - Полша е финалът на европейското първенство по волейбол за мъже! "Адзурите" - европейски и световни шампиони, стигнаха до спора за трофея, след като сразиха олимпийския шампион Франция с 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) пред около 10 000 зрители в Паладзето дело Спорт в Рим.

По-рано днес победителят в Лигата на нациите Полша се класира за финала с успех с 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) срещу Словения.

Битката за златото можете да гледате в събота (16 септември) от 22:00 ч., пряко тук, както и по RING. Преди това - от 19:00 ч. единствено на btvsport.bg, ще бъде излъчен спорът за бронза между Словения и Франция.

"Скуадрата" стигна до 12-ия си финал, като има 7 триумфа, 4 сребърни и 3 бронзови отличия. Италианците могат да станат европейски шамшпиони у дома за втори път след 2005 г.

За "Дружината" европейският финал ще бъде седми. Поляците преследват второ злато след това в Турция през 2009 г. Те имат 5 сребърни и 4 бронзови медала.